książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria polityka i ideologia
Okres historyczny przekrojowe
Geografia historyczna i polityczna w badaniach Marka Kotera

Geografia historyczna i polityczna w badaniach Marka Kotera

Wybór prac Barwiński M. (red.) Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-7969-588-1

Oprawa: twarda
Ilość stron: 368
Wymiary: 170 * 240

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

39.00 zł


Przekazana do rąk Czytelnika książka jest zbiorem wybranych prac naukowych Profesora Marka Kotera. Ten niełatwy wybór to konsekwencja wielu dyskusji toczonych w gronie pracowników naukowych Katedry Geografii Politycznej i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Łódzkiego, której Marek Koter był twórcą i wieloletnim kierownikiem.
Głównym motywem wyboru poszczególnych opracowań było ukazanie różnorodności zainteresowań naukowych Marka Kotera, bardzo wysokiej wartości merytorycznej Jego prac oraz ich wszechstronności, można powiedzieć ponadczasowości. Zawarte w nich przemyślenia, syntezy i analizy, po upływnie kilkunastu, a nierzadko kilkudziesięciu lat od pierwodruku, nadal zachowują aktualność i inspirują. Ponadto dzięki napisaniu ich w typowy dla Profesora sposób, czyli językiem bardzo precyzyjnym, a jednocześnie zrozumiałym i przejrzystym, są po prostu ciekawą i niezmiennie fascynującą lekturą.
Jestem przekonany, że opublikowane w tym tomie prace będą pomocne i inspirujące nie tylko dla studentów, doktorantów i pracowników naukowych geografii, historii, politologii, stosunków międzynarodowych i innych dyscyplin, lecz także dla wszystkich interesujących się szeroko pojętymi procesami i przekształceniami geograficzno-historycznymi oraz geograficzno-politycznymi Polski i świata.
Marek BarwińskiOferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania