książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Generałowie Niewygodna prawda o polskiej armii

Generałowie Niewygodna prawda o polskiej armii

Ćwieluch J. Wielka Litera
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-8032-202-8

Oprawa: miękka
Ilość stron: 350
Wymiary: 135 x 205

Dostępność: Na półce

36.30 zł


Nie bali się powiedzieć NIE. Dlatego zostali zmuszeni do pożegnania się z wojskiem, albo na znak protestu odeszli sami. Najwyżsi dowódcy polskiej armii w szczerej rozmowie o naciskach, niszczeniu ludzi i rozbrajaniu polskiego wojska rządzonego przez Antoniego Macierewicza.
O tym jak Obrona Terytorialna zaatakowała własną armię opowiada były dowódca generalny generał Różański. W jakich okolicznościach wojskowi lotnicy zostali rządowymi taksówkarzami ujawnia generał Drewniak. Dlaczego polscy piloci nie będą latać caracalami wyjaśnia odpowiedzialny za zakupy dla wojska generał Duda. Admirał Demczuk mówi o tym, jak nie udało mu się uratować Marynarki Wojennej. A czterogwiazdkowy generał Mieczysław Cieniuch, były szef Sztabu Generalnego wyznaje, dlaczego drugi raz nie poszedłby do wojska, choć akurat on odszedł z niego sam i to z honorami.
Po raz pierwszy w historii polskiej armii grupa najwyższych dowódców zdecydowała się mówić krytycznie, bez cenzury i pod własnymi nazwiskami.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania