książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria armie i żołnierze , machiny wojenne
Okres historyczny I Wojna Światowa
Fliegerkompanie 7

Fliegerkompanie 7

Krakowska kompania lotnicza na Wielkiej Wojnie Mroczkowski K., Wielgus K. Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
Rok wydania: 2014
ISBN: 978-83-931259-6-8

Oprawa: miękka
Ilość stron: 80
Wymiary: 235 x 165

21.00 zł


W stulecie wybuchu Wielkiej Wojny, w Muzeum Lotnictwa Polskiego, położonym na terenie dawnego lotniska Krakowa - "spłacono pewien dług". Wiele bowiem wiadomo o dziejach tego miejsca, o maszynach, które stamtąd startowały i ludziach, którzy tam służyli. W niniejszym tomie, autorzy postanowili opowiedzieć historię tych, o których wiadomo najmniej - mowa o pierwszych gospodarzach rakowickiego pola wzlotów.
"Można nadal twierdzić, że nikt ich tu nie prosił, że przyszli jako zaborcy i wystarczy cieszyć się, że poszli sobie, pokojowo usunięci decyzją swego ostatniego komendanta Romana Florera z 30 listopada 1918 r., gdy krakowskie lotnisko stało się pierwszym aerodromem odradzającej się Rzeczpospolitej" - czytamy we wstępie książki.
Wędrówka wojennymi szlakami po wojennej Galicji i Królestwie Polskim wraz z narodzoną w Krakowie 7. kompanią cesarskich i królewskich Wojsk Lotniczych jest próbą przywrócenia pamięci o tamtych, wcale nie aż tak zamierzchłych czasach.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania