książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria biografie i wspomnienia
Okres historyczny przekrojowe
Droga kontrrewolucjonisty

Droga kontrrewolucjonisty

von Gersdorf M. Stowarz. Kultury Chrześcijańskiej im.ks. P.Skargi
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-88739-53-8

Oprawa: miękka
Ilość stron: 144
Wymiary: 145 x 200

49.00 zł


Plinio Corrêa de Oliveira był przenikliwym myślicielem, płodnym pisarzem i publicystą oraz niestrudzonym człowiekiem czynu, który wywierał istotny wpływ na najważniejsze wydarzenia swoich czasów.

Walczył w imieniu niezmiennych zasad Tradycji katolickiej – najpierw z narodowym socjalizmem, potem z komunizmem, a w końcu z komunistyczną infiltracją w łonie Kościoła katolickiego Ameryki Łacińskiej. Nie ustawał w tej walce, co naznaczyło jego życie z jednej strony atakami i ostrą polemiką, z drugiej zaś – dowodami szacunku i sympatii.Ukazało się już sporo publikacji autorstwa Plinio Corrêa de Oliveiry, jak i wiele opracowań o nim samym. Tym razem niemiecki autor popularyzuje biografię tej wyjątkowej postaci, traktującej swe życie jako wyraz całkowitego oddania się na służbę Kościołowi. Naszkicowanie tak bogatego i intensywnego życia na łamach krótkiej książki, z pewnością nie było łatwe, jednak Mathias von Gersdorff w brawurowym stylu wypełnił to zadanie. Ponadto jego osobista perspektywa, niezwykle wzbogaciła tę książkę.Dzięki licznym prywatnym spotkaniom z Plinio Corrêa de Oliveira i wielu odbytym wspólnym rozmowom, udało mu się w sposób bardzo żywotny nakreślić sylwetkę wielkiego człowieka, który swoje szerokie wykształcenie i dżentelmeński styl bycia, łączył z zadziwiającą zdolnością rozumienia bliźnich i prowadzenia ich, a przede wszystkim z głębokim życiem wewnętrznym.

Ta książka opowiada o wybitnym katoliku, który do dzisiaj inspiruje wielu ludzi wierzących do walki o prawdę i niezłomną wiarę!Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania