książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria armie i żołnierze
Okres historyczny II Wojna Światowa
Ci cholerni Polacy!

Nakład wyczerpany!

Ci cholerni Polacy!

Polskie Siły Powietrzne w Bitwie o Anglię Sojda G., Śliżewski G., Hodyra P. GRETZA
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-932973-6-8

Oprawa: twarda
Ilość stron: 720
Wymiary: 185 x 255

Dostępność: Niedostępna

120.00 zł


"Ci cholerni Polacy!" - to uwaga, jaką w kierunku polskich lotników rzucił brytyjski sierżant nie mogąc z nimi dogadać się w najprostszych sprawach. Po dłuższym czasie sformułowanie to przestało mieć charakter pejoratywny, a stało się synonimem waleczności i zaciętości w walce, której nie brakowało polskim pilotom walczącym w Bitwie o Anglię.
Autorzy tej publikacji przypominają zasługi polskich lotników, którzy przyczynili się do odwrócenia losów wojny na Zachodzie. W pracy nad tą monumentalną publikacją sięgnięto do oryginalnych dokumentów, często wcześniej nieznanych. Zapiski sporządzane na bieżąco tam, gdzie rozgrywały się podniebne wydarzenia latem 1940 roku, oddają fascynujący obraz Bitwy o Anglię i podkreślają rolę, jaką odegrali w niej polscy lotnicy.
W pierwszym rozdziale publikacji omówiono sytuację przed bitwą, w drugim natomiast przebieg powietrznych działań bojowych. W załącznikach umieszczono zestawienia dotyczące polskich pilotów biorących udział w "Battle of Britain".Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania