książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria dla dzieci , historia w obrazkach
Okres historyczny średniowiecze
Borka i Sambor 3 Smok

Borka i Sambor 3 Smok

Żukowska E., Kalinowski K. Muzeum Początków Państwa Polskiego
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-61391-21-0

Oprawa: miękka
Ilość stron: 32
Wymiary: 210 x 300

Dostępność: Na półce

22.70 zł


Opis wydawcy:

Tym razem tytułowi bohaterowie przenoszą się w sam środek zimowej zawieruchy, jaka zapanowała w grodzie Kraka. Oczywiście, nie obędzie się bez bliskiego spotkania ze smokiem wawelskim. Jak do niego doszło? Dowiecie się z komiksu.

* * *

O baśnie i legendy trzeba dbać, regularnie je czytać, by nie zakurzyły się w pamięci. Odświeżać, przetwarzać, bawić się motywami i cieszyć ich znaną od wieków treścią.

Opowieść o smoku wawelskim należy do kanonu polskich legend, znana jest większości dzieci, pomimo braku disnejowskich adaptacji. Jest w niej groźna poczwara porywająca królewny, jest mądry i sprytny szewczyk, są bezsilni rycerze próbujący powalić smoka, a ostatecznie wszystko dobrze się kończy i dlatego ta historia wydała mi się niezwykle atrakcyjna fabularnie. Na niej osnułam nowe przygody Borki i Sambora, którzy za sprawą tajemniczego, magicznego jaja podróżują w czasie i przestrzeni.

Bo przed rudowłosymi bliźniakami nie ma żadnych granic, a gdy wpadają w środek smoczego oblężenia, na horyzoncie pojawia się przygoda!

Elżbieta ŻukowskaOferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania