książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria podróże w czasie i przestrzeni
Okres historyczny przekrojowe
Atlas dziejów Pomorza i jego mieszkańców - Kaszubów

Nakład wyczerpany!

Atlas dziejów Pomorza i jego mieszkańców - Kaszubów

Mordawski J. G. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-62137-38-1

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 104
Wymiary: 220 x 320

Dostępność: Niedostępna

41.00 zł


Atlas stanowi prawdziwe vademecum wydarzeń geologicznych, historycznych oraz całej gamy faktów, zagadnień i wydarzeń współczesnych związanych z Pomorzem i Kaszubami, aż do końca 2017 roku.

Wielką zaletą pracy, są świetne ryciny, w tym autorskie mapy, diagramy i zestawienia tabelaryczne. W dużej części są to unikatowe opracowane, wykonane przez samego autora, które w znakomity sposób dokumentują analizowane zjawiska przestrzenne. Na wyróżnienie zasługuje także fakt, że stare mapy wykonane m.in. przez Ramułta, czy Lorentza korespondują ze współczesnymi mapami Mordawskiego. Pozwala to nie tylko na analizę lokalizacji Kaszubów w przestrzeni Pomorza, ale także na prześledzenie występujących w tym zakresie zmian w czasie.

Język Atlasu jest bardzo przystępny, co jest istotne w odbiorze przez uczniów.

Studiując Atlas można odnieść nieodparte wrażenie że opracowanie to doskonale wpisuje się w nurt badawczy dotyczący kształtowania w przestrzeni Pomorza własnej tożsamości Kaszubów, społeczności, którą cechuje umiłowanie ziemi, jej kultury i krajobrazu. Praca ta stanowi nie tylko bardzo dobry materiał dydaktyczny do edukacji regionalnej w szkole, stanowi także cenny materiał dla współczesnych i przyszłych pokoleń miłośników Kaszubskiej małej ojczyzny.

Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania