książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria armie i żołnierze
Okres historyczny przekrojowe
Asy światowego lotnictwa myśliwskiego 1914-2000

Asy światowego lotnictwa myśliwskiego 1914-2000

Spick M. Bellona
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-11-10747-2

Oprawa: miękka
Ilość stron: 272
Wymiary: 165 x 235

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

32.20 zł


Termin "as myśliwski" zrodził się na łamach prasy francuskiej. Określano nim pilota, który zestrzelił co najmniej pięć maszyn wroga. W początkowej fazie I wojny światowej pojedynki lotnicze toczyli zazwyczaj dwaj piloci na oczach wpatrzonych w niebo żołnierzy po obu stronach frontu. Rolę piewców ich wyczynów przejęła prasa, która często naginała fakty, aby sprawozdanie było barwne i żywe. W ten sposób, dzięki nowoczesnym formom komunikowania, społeczeństwa były systematycznie karmione opowieściami o bohaterskich wyczynach pilotów.
Wraz z rozwojem technologicznym lotnictwa odeszły w zapomnienie romantyczne czasy walk pilotów myśliwców. Zwycięzcą jest obecnie ten, kto ma lepszą technologię i lepsze wsparcie z ziemi oraz z powietrza. Ale współczesny pilot myśliwski to nie tylko człowiek do naciskania guzików na drążku sterowym czy też latający samolotem uczestnik skomplikowanej gry komputerowej. Współczesny pilot to dumny następca tradycji myśliwskich walk powietrznych. I nadal w cenie są odwaga, poświęcenie, doskonale opanowana sztuka pilotażu oraz umiejętność perfekcyjnego wykorzystania uzbrojenia.
Autor opisuje najbardziej znane postacie asów lotnictwa myśliwskiego od 1914 do 2000 roku. Kreśli ich sylwetki i prezentuje najbardziej spektakularne pojedynki.
Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania