książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria deser
Okres historyczny historia najnowsza
Antarktyda 1947

Nakład wyczerpany!

Antarktyda 1947

Wojna, która nigdy nie wybuchła Botaya F. Wołoszański
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-61232-02-5

Oprawa: miękka
Ilość stron: 384
Wymiary: 165 x 235

Dostępność: Niedostępna

45.00 zł


Na przełomie lipca i sierpnia 1945 roku niemieckie okręty podwodne zadziwiająco często pojawiają się na wodach argentyńskich. Co tam robią po upływie wielu tygodni od zakończenia drugiej wojny światowej? Skąd przybyły? Jakie były ich szlaki?
Potwierdzają się najpoważniejsze obawy Stanów Zjednoczonych: Niemcy hitlerowskie utrzymały ostatni bastion wojskowy i naukowy na Antarktydzie, Bazę 211. Amerykanie uruchamiają zatem operację „Highjump” w celu zniszczenia germańskiej enklawy pod pretekstem badania wytrzymałości sprzętu bojowego w niskich temperaturach. Na czele operacji stanie słynny admirał Richard E. Byrd, który, z błogosławieństwem sekretarza ds. marynarki Jamesa Forrestala, admirała Chestera Nimitza i samego prezydenta Trumana, organizuje największą w dziejach operację wojskową na biegunie południowym.
Równocześnie kapitan Patrick Malone otrzymuje tajny rozkaz zaatakowania Bazy 211 na zdobytym niemieckim okrętem podwodnym U-2193.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania