książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria ludzie, czasy, obyczaje
Okres historyczny przekrojowe
1000 języków

1000 języków

Austin P. K. Bosz
Rok wydania: 2009
ISBN: 978-83-7576-057-6

Oprawa: twarda
Ilość stron: 288
Wymiary: 205 x 260

Dostępność: Na półce

75.00 zł


1000 języków stanowi językową podróż po świecie i przybliża źródła, wzajemne powiązania, cechy i różnorodność naszych języków. Obejmuje wszystkie języki światowe, w tym główne języki każdego z regionów oraz języki mniejszościowe, omawia też języki zagrożone i wymarłe.
Na świecie używanych jest ponad 6000 języków, a liczebność ich użytkowników waha się od setek milionów do jednej czy dwóch osób. Wszystkie posiadają bogate słownictwo opisujące otoczenie, czynności, myśli i uczucia osób, które się nimi posługują.
W tej bogato ilustrowanej i przystępnej dla czytelnika książce grupa naukowców przedstawia bogactwo i różnorodność języków. Są one uporządkowane według regionów, a każdy artykuł główny zawiera informacje o ilości użytkowników, zasięgu terytorialnym, powstaniu i rozwoju oraz charakterystycznych cechach języka. Dwa obszerne rozdziały zostały poświęcone językom zagrożonym i wymarłym, a bogaty dodatek z mapami ilustruje rozmieszczenie grup językowych.
Językoznawcy szacują, że do 2050 r. połowa naszych języków wymrze, więc jest to najlepszy moment na zapoznanie się z bogactwem, złożonością i pięknem ludzkiego języka.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania