książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Zabić Pattona

Zabić Pattona

Niezwykła śmierć najzuchwalszego generała drugiej wojny światowej O Reilly B., Dugard M. Rebis
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-7818-734-9

Oprawa: twarda z obwolutą
Ilość stron: 387
Wymiary: 155 x 230

41.00 zł


George S. Patton junior, agresywny, zdeterminowany, jeden z najbardziej kontrowersyjnych dowódców II wojny światowej. Budził skrajne uczucia zarówno u swoich podwładnych, jak i u przełożonych. Wśród swoich żołnierzy znany był jako "Old blood and guts". Znakomity kawalerzysta i szermierz, namiętnie grywał w polo. Opowiadał o swoich bardzo realistycznych wizjach wcześniejszych wcieleń. Wierzył w reinkarnację, uważał się m.in. za wcielenie kartagińskiego żołnierza, rzymskiego legionisty, napoleońskiego generała i wielu innych postaci.
Wieczny wojownik, błyskotliwy strateg, bezwzględnie szczery, często obcesowy. Stał się niewygodny dla polityków, gdy 8 maja 1945 roku, w dniu zakończenia wojny w Europie, zaszokował słuchaczy na konferencji prasowej, ogłaszając: "Będziemy potrzebowali nieustającej pomocy Wszechmogącego, jeśli mamy żyć na jednym świecie ze Stalinem i jego morderczymi zbirami. Pokonaliśmy jednego wroga ludzkości, ale umocniliśmy drugiego, znacznie gorszego". Kilka miesięcy później, tuż przed powrotem do Stanów Zjednoczonych, Patton zginął na skutek tajemniczego wypadku samochodowego.
Nie dawano wiary w "przypadkową" śmierć generała. Na kartach niniejszej książki, autorzy opisują potężnych wrogów, którzy mogli przyczynić się do jego śmierci. Bill O'Reilli i Martin Dugard podkreślają, że śmierć Pattona, zaciekłego wroga komunizmu i imperialnych ambicji Rosji, zyskuje niebezpiecznie aktualne znaczenie.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania