książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria sekretna wojna
Okres historyczny II Wojna Światowa
Polsko, ile Ty mnie kosztowałaś...

Polsko, ile Ty mnie kosztowałaś...

Jendrzejewski A. Muzeum II Wojny Światowej
Rok wydania: 2018
ISBN: 978-83-65957-00-9

Oprawa: twarda
Ilość stron: 172
Wymiary: 155 x 210

Dostępność: Na półce

25.00 zł


Artur Jendrzejewski (ur.1979), doktor nauk humanistycznych, nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim. Jego prace badawcze związane są z tematyką działalności polskich i obcych służb informacyjno-wywiadowczych w XX wieku, jak też stosunków politycznych oraz zagadnień wojskowości w tym okresie. Jest autorem książki Polski wywiad wojskowy w Wolnym Mieście Gdańsku w latach 1920–1930 (Gdańsk 2013) wyróżnionej Stypendium Miasta Gdańska i nagrodzonej na targach książki „COSTERINA 2014” oraz kilkudziesięciu artykułów publikowanych w periodykach naukowych i Internecie, a także współtwórcą regionalnych projektów historycznych.


Okres II wojny światowej wyłonił szereg postaci zasługujących na upamiętnienie. Na trwałą pamięć zasługuje wiele osób pełniących kierownicze, a co za tym idzie odpowiedzialne funkcje zarówno na emigracji, jak i w zaanektowanym i okupowanym kraju. Nie wszyscy doczekali się należnego im upamiętnienia. Nie są znane życiorysy wielu przedstawicieli Polski Podziemnej i Polskiego Państwa Podziemnego. Tę lukę stara się wypełnić Artur Jendrzejewski w publikacji poświęconej oficerowi wywiadu Armii Krajowej – Stefanowi Ignaszakowi „Nordykowi”. (...) Praca stanowi cenny i wartościowy wkład do badań biografistyki najnowszych dziejów na tle konspiracji antyniemieckiej i powojennej. W sumie otrzymujemy wartościowe wydawnictwo, które wypełni kolejną „białą plamę” w naszej historiografii.

prof. dr hab. Bogdan Chrzanowski

Książka dr. Artura Jendrzejewskiego jest interesującą i wnikliwą prezentacją drogi życiowej Stefana Ignaszaka – oficera WP, cichociemnego, żołnierza wywiadu AK, uczestnika powstania warszawskiego, represjonowanego przez władze powojennej Polski

dr Sebastian Piątkowski



Recenzje

Brak recenzji tej pozycji

Wystaw swoją:

Nick
Recenzja

Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania