książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria biografie i wspomnienia
Okres historyczny przekrojowe
Wojciech Korfanty

Wojciech Korfanty

Lewandowski J.F. Państwowy Instytut Wydawniczy
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-06-03351-9

Oprawa: twarda
Ilość stron: 256
Wymiary: 150 x 210

50.00  42.00 zł


Nowe, znacznie poszerzone w porównaniu z wersją z 2009 r., wydanie biografii Wojciecha Korfantego. Autor dodał kilka nowych rozdziałów i wiele uzupełnień w rozdziałach już istniejących. Całość poddana została ponadto nowej redakcji.
Opisywana tu postać Wojciecha Korfantego tak silnie związana jest z dziejami Górnego Śląska, że nabrała znaczenia symbolicznego. Jego osoba kojarzy się przede wszystkim z okresem powstań śląskich, plebiscytu i przyłączenia części Górnego Śląska do Polski w 1922 roku. Jednak Korfanty był nie tylko najważniejszą postacią w górnośląskim panteonie XX wieku, lecz także jednym z czołowych polityków polskich II Rzeczypospolitej.
Książka historyka Jana F. Lewandowskiego jest pierwszą pełną biografią Korfantego, przedstawiającą go w ujęciu popularnym. Jej istotą jest odsłanianie najbardziej dramatycznych wydarzeń z życia owego polityka. Opowiadając burzliwe losy Korfantego, autor eksponuje nieraz ich sensacyjne wręcz fragmenty. Prezentuje go zarówno w wymiarze politycznym, jak i prywatnym, na tle wydarzeń historii górnośląskiej, polskiej i europejskiej. Przekonuje też, że potrzebne jest odkrywanie Korfantego na nowo, gdyż tak naprawdę wcale go nie znamy.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania