książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Szachownice nad okupowaną Europą

Szachownice nad okupowaną Europą

Olejko A., Mroczkowski K. Libra PL
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-89183-69-9

Oprawa: twarda
Ilość stron: 472
Wymiary: 160 x 240

Dostępność: Na półce

89.00  29.20 zł


Wymieniamy jednym tchem Powstanie Warszawskie, Armię Krajową, walkę z bronią ,,V", lecz mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż wiązały się one z zapomnianymi łąkami, odległymi lotniskami i setkami ludzi w niebieskich mundurach Polskich Sił Powietrznych na Zachodzie i tysiącami „chłopców z lasu” czekających – czasem noc w noc – na zrzutowiskach.
,,Szachownice nad okupowaną Europą” to opracowanie historyczne dotyczące tematu lotów z pomocą dla Armii Krajowej, gęsto przetykane wspomnieniami i cytowanymi dokumentami. Dane i statystyki tworzą całość ze wspomnieniami, raportami bojowymi i relacjami pisanymi bezpośrednio po walce, tak by otrzymać obraz, będący odzwierciedleniem emocji towarzyszących śmiercionośnej, lotniczej służbie na nocnym niebie ogarniętej wojenną pożogą Europy.

Książka powstała w wyniku wieloletniej fascynacji i zainteresowań zawodowych autorów, którzy odbyli kwerendy w archiwach polskich i zagranicznych oraz odwiedzili miejsca zrzutowisk – często znaczone tragedią cichych bohaterów nocnych lotów.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania