książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria kolekcje
Okres historyczny historia najnowsza
Samochody w PRL. Rzecz o motoryzacji i nie tylko...

Samochody w PRL. Rzecz o motoryzacji i nie tylko...

Szczerbicki T. Vesper
Rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-7731-015-1

Oprawa: twarda z obwolutą
Ilość stron: 460
Wymiary: 215 x 215

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

62.00 zł


Niektórzy z nas wciąż pamiętają czasy PRL-u – 40 lat radości, smutków, marzeń, wzlotów i upadków oraz zwykłego, codziennego, szarego życia w surrealistycznym socjalistycznym kraju, izolowanym od zachodniej Europy.
Samochody PRL-u skupiają się na marzeniach motoryzacyjnych Polaków oraz sposobach ich spełniania. Książka prezentuje samochody, które w latach PRL-u jeździły po polskich drogach. Jest to jednak specyficzna opowieść przez pryzmat społeczny. To opowieść o SAMOCHODZIE, jako jednym z największych marzeń w tamtych czasach oraz o sposobach zdobywania tego przedmiotu pożądania i jego roli w życiu przeciętnych Polaków.
Przeglądając stare rodzinne albumy trafiamy często na zdjęcia naszych bliskich stojących obok samochodów. Są to bardzo różne auta – stare przedwojenne Ople i Fiaty, wojenne Willysy i Dodge, powojenne krajowe Warszawy, Syrenki i Fiaty lub importowane Trabanty, Wartburgi, Moskwicze, Zastawy czy Dacie. Czasami trafia się zdjęcie z „lepszym” wozem – np. Volkswagenem, Mercedesem, Fordem czy Chevroletem.
Jeżeli jesteś zainteresowany tym, jak to się stało, że właśnie taki samochód był w posiadaniu Twojej rodziny musisz przeczytać tę książkę!Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania