książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria dla dzieci
Okres historyczny przekrojowe
Polacy i ich dzieje

Polacy i ich dzieje

Przewodnik ilustrowany Wiszewski P. Adamus
Rok wydania: 2011
Seria: Fascynująca Polska
ISBN: 978-83-603-3321-1

Oprawa: twarda
Ilość stron: 128
Wymiary: 215 x 290

34.90 zł


Pasjonująca podróż przez niemal dwa tysiąclecia historii Polski – od pojawienia się pierwszych Słowian w V–VI wieku naszej ery po obrady okrągłego stołu i demokratyczne wybory do parlamentu w 1989 roku. Bogato ilustrowany przewodnik, uwzględniający najnowsze odkrycia archeologiczne i ustalenia historyków, daje nowe spojrzenie na wiele wydarzeń w społeczno-politycznych, gospodarczych, kulturalnych i militarnych dziejach ziem polskich. Poszczególne rozdziały skrótowo, ale wyczerpująco i w interesującej formie, przedstawiają najważniejsze momenty polskiej historii, z których wiele dopiero niedawno odzyskało właściwą interpretację i ocenę. Książka może być zarówno cenną pomocą do nauki historii, jak i zajmującą lekturą dla miłośników opracowań popularnonaukowych poświęconych dziejom Polski i Polaków.

• Album zawiera blisko 250 barwnych ilustracji, w tym wiele bardzo rzadko publikowanych, a także liczne mapy i fragmenty materiałów źródłowych (kronik, dzieł literackich, dokumentów).
• Czytelny układ rozdziałów ułatwia odszukanie konkretnych wydarzeń, osób i dat.
• Wartka narracja i barwny język sprawią, że książkę tę z zainteresowaniem przeczytają nawet osoby rzadko sięgające po opracowania historyczne.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania