książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria machiny wojenne , sekretna wojna
Okres historyczny II Wojna Światowa
Nowa Prawda o Wunderwaffe

Nakład wyczerpany!

Nowa Prawda o Wunderwaffe

Witkowski I. WIS-2
wyd. III
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-953298-1-4

Oprawa: twarda
Ilość stron: 352
Wymiary: 215 x 305

Dostępność: Niedostępna

74.00 zł


Hit wydawniczy powraca w nowym (2019 r.) rozszerzonym wydaniu.

"Nowa prawda o Wunderwaffe jest książką najpełniej, jak dotychczas opisującą awangardowe bronie Trzeciej Rzeszy. Spośród wszystkich publikacji na ten temat jest ona w największym stopniu oparta na dokumentach, prezentując zupełnie nową, jakość w porównaniu do „starej” Prawdy o Wunderwaffe.

Największe zmiany w stosunku do „Prawdy o Wunderwaffe” są następujące:

- Pierwszy rozdział zawiera nieznane dotychczas opisy awangardowych wynalazków niemieckich.

- W części poświęconej rakietom balistycznym znacznie rozszerzono opis rozwojowych wersji rakiety V-2 (A-4b,A-9) i planów ich bojowego użycia. Znacznie szerszy jest też opis rakiet międzykontynentalnych, dodano też opis zaprojektowanych rakiet kosmicznych.

- Rozdział poświęcony najnowocześniejszym myśliwcom został uaktualniony i wzbogacony m.in. o opisy najlepszego myśliwca nocnego (He-219) i najszybszego myśliwca tłokowego tej wojny (Do-335).

- Szczegółowo opisano ostatnią, prawie nieznaną generację czołgów Trzeciej Rzeszy (m.in. E-50 i E-75) oraz wozów pochodnych, w tym bojowego wozu piechoty „Buffel”. Zamieszczono rysunki techniczne i zdjęcia wykonanych prototypów.

- Szeroko opisano niemiecką koncepcję wykorzystania i rozwoju radiolokacji do naprowadzania myśliwców i zautomatyzowanego kierowania obroną przeciwlotniczą.

- Zaktualizowano opisy rakiet ziemia-powietrze i powietrze-ziemia.

-Obszerne rozdziały poświęcone broni masowego rażenia zostały wzbogacone o nowe informacje źródłowe. W rozdziale na temat broni jądrowej przedstawiono powiązanie elementów wskazujące na nieznane dotychczas, oryginalne podejście do budowy ładunku jądrowego.

- Część poświęcona projektowi „rozstrzygającemu wojnę” została w większości napisana od nowa, w oparciu o nowe dokumenty. Dzięki temu jego opis można w końcu potraktować, jako dobrze udokumentowany!"Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania