książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria rycerze i zakonnicy
Okres historyczny średniowiecze
Nawrócenie i chrzest Mieszka I

Nawrócenie i chrzest Mieszka I

Steele P. Avalon
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-7730-966-7

Oprawa: miękka
Ilość stron: 152
Wymiary: 130 x 205

27.70  8.00 zł


Niniejszy tomik stanowi rozszerzoną wersję przełomowej książki wydanej w 2005 r. "Nawrócenie i chrzest Mieszka I". "Przełomowej" ponieważ zaprezentowała nowe naukowe spojrzenie na decyzję Mieszka I, by wprowadzić chrześcijaństwo do Polski. Autor poddał wnikliwej analizie źródła zarówno pisemne, jak i archeologiczne, a w swej narracji ujmuje Czytelnika gruntowną znajomością literatury przedmiotu ostatniego stulecia.
Książkę rozpoczyna komparatystyczny przegląd innych, równie przełomowych nawróceń z pierwszego milenium, co w jaśniejszym świetle stawia kontekst przyjęcia chrześcijaństwa przez władcę Polan. Dalej Autor omawia okoliczności i naturę nawrócenia Mieszka I na chrześcijaństwo oraz szuka odpowiedzi na pytanie, gdzie książę został ochrzczony?
Napisane żywym, porywającym stylem, Nawrócenie i chrzest Mieszka I przedstawia temat w oryginalnym ujęciu, przedtem nieznanym w polskiej historiografii. Ponadto perspektywa Steele`a przypisuje wejściu Polski na dziejową, europejską scenę dużo bogatsze znaczenie, niż zwykło się o nim sądzić.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania