książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria deser
Okres historyczny I Wojna Światowa
Losy dobrego żołnierza Szwejka czasu wojny światowej

Losy dobrego żołnierza Szwejka czasu wojny światowej

Hašek J. Znak
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-240-3391-1

Oprawa: miękka
Ilość stron: 768
Wymiary: 140 * 205

Dostępność: Dostępna za 3-5 dni

39.00 zł


Ciemne piwo, czarny humor i czeskie piwiarnie w oparach absurdu.
– Nie strojcie takiej idiotycznej miny.
– Nic na to nie mogę poradzić – odpowiedział poważnie Szwejk – mnie w wojsku superarbitrowali za idiotyzm, specjalna komisja urzędowo uznała mnie za idiotę. Ja jestem idiotą z urzędu.
Kiedy zamordowano arcyksięcia Ferdynanda, zmienił się porządek świata. Jednak nic nie jest w stanie wstrząsnąć Szwejkiem na tyle, by zechciał zmienić porządek, a właściwie bałagan swojego życia. Nie zmienił się. Nie miał na to czasu.
Od wydania kultowej powieści minęło już prawie całe stulecie i rzeczywiście nic się nie zmienia. Popularność niezbyt dobrego żołnierza nie słabnie. Jego absurdalne losy przetłumaczono dotąd na 55 języków, doczekały się licznych ekranizacji i adaptacji.
Na każdego znajdzie się paragraf. Głupota Szwejka wymyka się wszelkim kategoriom. Choć w tej głupocie jest metoda. Przed wami Szwejk. Idiota z urzędu.
Jarosław Hašek (1883– 1923) – dziennikarz, felietonista i satyryk, żołnierz o mało walecznym usposobieniu, bywalec knajp, urzędnik bankowy, poeta, anarchista, bolszewik i jeden z największych prozaików XX wieku.
Powieść w mistrzowskim przekładzie Antoniego Kroha.
„Kiedy proponują mi udział w jakimś publicznym spotkaniu obok Antoniego Kroha, zawsze odmawiam. Mówię, że nie wyobrażam sobie, aby ministrant miał się wypowiadać przy papieżu”.
Mariusz Szczygieł o tłumaczu Losów dobrego żołnierza Szwejka czasu wojny światowejOferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania