książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria zamki, dwory, pałace
Okres historyczny przekrojowe
Książ zamek i tarasy

Nakład wyczerpany!

Książ zamek i tarasy

przewodnik Będkowska-Karmelita A. Agencja Wydawniczo-Dystrybucyjna Alkazar
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-925591-6-0

Oprawa: miękka
Ilość stron: 48
Wymiary: 115 x 210

Dostępność: Niedostępna

12.00 zł


Zamek Książ nazywany jest Perłą Architektoniczną Dolnego Śląska. Ceniony jest również jako wybitny zabytek architektury obronnej. Jest w stanie zafascynować zarówno przeciętnego turystę, jak i znawcę sztuki. Zachwyca swym ogromem, bogactwem pomysłów architektonicznych, burzliwą historią oraz uroczym położeniem.

Przewodnik przedstawia wielowiekową historię tej niezwykłej budowli oraz znakomitego rodu Hochbergów - właścicieli Książa. Opisuje architekturę zamku i całego kompleksu. Prowadzi zwiedzających przez zamkowe wnętrza - sale i korytarze, następnie przez wszystkie tarasy. Przedstawia ponadto obiekty godne uwagi znajdujące się w pobliżu zamku: Stado Ogierów Książ, Palmiarnię w Lubiechowie i Zamek Stary Książ. Przybliża walory przyrodnicze Książańskiego Parku Krajoznawczego i opisuje zamkowe podziemia.

Przewodnik jest bogato ilustrowany i zawiera dane najbardziej aktualne i rzetelne. Uzupełniają go mapy z najnowszymi szlakami pieszymi i rowerowymi oraz plan kompleksuOferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania