książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria biografie i wspomnienia
Okres historyczny przekrojowe
Hitler. Narodziny zła 1889-1939

Nakład wyczerpany!

Hitler. Narodziny zła 1889-1939

Ullrich V. Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-7961-190-4

Oprawa: twarda
Ilość stron: 1023
Wymiary: 165 x 240

Dostępność: Niedostępna

106.00 zł


W nowej biografii Adolfa Hitlera jej autor, Volker Ullrich przedstawia wodza III Rzeszy jako "mistrza kamuflażu", którego wystąpienia publiczne, włącznie z wybuchami gniewu, były dokładnie wyreżyserowane. Hitler był wielkim aktorem - potrafił być ujmujący nawet wobec osób, którymi gardził, ale też niesłychanie zimny nawet wobec bliskich sobie ludzi. Pozujący na ascetę polityk nie stronił od luksusu.
"Nie zrozumiemy tych wszystkich okropności, które wydarzyły się w latach 1933-1945, jeżeli odmówimy Hitlerowi od początku ludzkich cech i pominiemy występującą u niego, oprócz energii kryminalnej, zdolność do pozyskiwania ludzi" - tłumaczy historyk. "Dopóki będziemy w Hitlerze widzieli jedynie wszystko pożerającego potwora, nie zrozumiemy jego siły uwodzenia innych" - twierdzi Ullrich.

Uznana w Niemczech za najważniejszą biografię Hitlera dla następnych pokoleń, książka Volkera Ullricha to pierwsze monumentalne studium osobowości, która leżała u podstaw aspiracji politycznych i zbrodniczych działań przywódcy III Rzeszy.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania