książki historyczne
Oferta wydawnictwaPolecamy w sieciKatalog do pobrania

Kategoria ofiary wojny
Okres historyczny II Wojna Światowa
Dachau cywilizacja śmierci

Dachau cywilizacja śmierci

Kulczycki K. RV Studio
Rok wydania: 2021
ISBN: 978-83-958608-7-4

Oprawa: nie dotyczy
Ilość stron: 18
Wymiary: 145 x 195

Dostępność: Na półce

22.70 zł


Dachau - tutaj, w sennym bawarskim miasteczku u podnóża Alp, w marcu 1933 roku otworzyły się bramy piekła. To właśnie tutaj powstał pierwszy obóz koncentracyjny na terenie Rzeszy Niemieckiej, prototyp wszystkich późniejszych niemieckich obozów pracy.

O tym bestialskim miejscu w nieludzkich czasach opowiadają świadkowie we wstrząsającym obrazie młodego reżysera - Kamila Kulczyckiego.

Bohaterami filmu są obywatele praktycznie całej podbitej przez Hitlera Europy. Teraz to prawdziwi ludzie, wtedy - zaledwie numery. To oni dają świadectwo cywilizacji śmierci... ku przestrodze.

Każda opowiadana historia jest inna. W dramatycznych relacjach przeplatają się zwątpienie z nadzieją; utrata z odzyskaniem wiary w Boga, modlitwa o śmierć z chęcią ocalenia. Wszędzie jednak pojawiają się te same dramatyczne wątki: egzekucji, głodu, wielogodzinnych apeli, katorżniczej pracy i tortur w miejscu, gdzie „więzień nie ma żadnych praw, oprócz prawa do śmierci”.

Film Dachau to nie tylko żywa lekcja historii, to utrwalenie i zachowanie pamięci o tym, o czym kolejnym pokoleniom nie wolno zapomnieć, aby czas zagłady i pogardy nigdy się nie powtórzył.Oferta wydawnictwa Polecamy w sieci Katalog do pobrania